Zdrowe i pyszne koktajle owocowo-warzywne

Zdrowe i pyszne koktajle owocowo-warzywne

14 marca, 2022 Diety i przepisy 0

Pragniesz zmienić swoją dietę, włączając do niej więcej zdrowych elementów? Pomyśl zatem, aby wzbogacić je o zdrowe i pyszne koktajle owocowo-warzywne!

uwielbiam

Czemu warto pić koktajle warzywno-owocowe?

Gdy za oknem coraz więcej słońca, a dni przechylają szalę na swoją korzyść w kwestii długości, to wiadomo, że wiosna zbliża się wielki krokami. W związku z tym dostęp do świeżych owoców i warzyw będzie znacznie ułatwiony. Co z tym zrobić? Oczywiście skorzystać z darów natury i włączyć je do zdrowej diety!

Koktajle z owocami i warzywami posiadają ogromny potencjał prozdrowotny. Dlaczego? Dzięki temu, że przy ich przygotowywaniu nie jest wykorzystywana żadna obróbka termiczna, to nie tracą one praktycznie swoich wyjątkowych właściwości! Koktajle prócz tego, że świetnie smakują, pełnią również szereg innych funkcji niezwykle ważnych dla naszego organizmu. Oto kilka ważnych informacji na temat owoców i warzyw w nich zawartych:

  • są źródłem przeciwutleniaczy, a więc chronią komórki przed stresem oksydacyjnym, chorobami nowotworowymi czy spowalniają procesy starzenia;
  • pozwalają odpowiednio nawodnić organizm ze względu na dużą zawartość wody i składników mineralnych;
  • odtruwają organizm, oczyszczając go z toksyn (proces ten zachodzi szczególnie w przypadku zielonych koktajli, które zawierają chlorofil).

Nasze propozycje koktajli z warzywami i owocami

Poniżej przedstawiamy trzy przepisy na zarówno smaczne, jak i bardzo zdrowe koktajle. Oto one:

Gwarantujemy, że każda z powyższych propozycji to prawdziwa witaminowa bomba, dzięki której od razu poczujesz się lepiej. Odżywiaj się zdrowo i dbaj o sobie każdego dnia!