Trwałe i eleganckie żele do paznokci

Trwałe i eleganckie żele do paznokci

27 października, 2022 Blog 0

Nowoczesne produkty do paznokci, m.in. żele do manicure, pozwalają uzyskać efekt zadbanej płytki. Dzięki nim możesz żele przedłużyć i świetnie wymodelować, a także odżywić płytkę u dłoni oraz u nóg. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat żeli UV.

Dobrej jakości żel UV – sposób na mocne paznokcie

gdbacdbafefccafdcdbfefecccfdadbfcaeeaedf jpg

Długie, zadbane i w dobrej kondycji paznokcie mogą być wspaniałą wizytówką i symbolem atrakcyjności oraz kobiecości. Jednak uzyskanie takiego efektu bez wsparcia i odpowiednich produktów może być trudne. Płytka paznokciowa zwykle jest miękka i podatna na różne uszkodzenia. Wtedy rozwiązaniem będzie żel UV.

Jak używać żeli UV do manicure?

Może być stosowany samodzielnie lub z kolorowymi lakierami hybrydowymi. Można je aplikować na wybrane paznokcie albo na każdy z osobna, np. po złamaniu. Atutem paznokci żelowych jest to, że możliwe jest uzupełnienie żelu bez zdejmowania tej części, która pozostała na paznokciu.

Nadanie paznokciom kształtu jest bardzo proste. Aplikacja żelu nie powoduje rozlania się go na skórki. Jeżeli masz słabą płytkę, a zależy Ci na pięknych paznokciach, żele są rozwiązaniem idealnym.

Żel budujący do paznokci – zalety

Dłonie wymagają odpowiedniego przygotowania. Pierwszym krokiem powinno być zdezynfekowanie dłoni. Następnie czas m.in. na odsunięcia skórek, zmatowienia i odtłuszczenia płytki, a także aplikacji primera.

Żele UV pozwalają przedłużyć i utwardzić paznokieć, a przy tym uzyskać naturalny i estetyczny efekt. Paznokcie zyskują lepszą odporność na zarysowania i uszkodzenia, są odpowiednio przygotowane do kolejnych etapów stylizacji.

Żele UV budujące można nakładać na paznokcie wieloma metodami. Zwykle aplikuje się dwie warstwy produktu, a potem utwardza go w lampie LED, UV lub CCFL.

Jak wybrać dobry żel do paznokci?

Na rynku jest wiele żeli do paznokci. Jednak nie każdy produkt spełnia wysokie standardy. Ważne jest dokładne wybranie odpowiedniego preparatu. Niskiej jakości żele mogą zawierać substancje niebezpieczne dla zdrowia. Warto zatem robić zakupy w hurtowniach kosmetycznych, w których kupują akcesoria, żele i lakiery profesjonalne manikiurzystki.

Kluczowym kryterium podczas wyboru odpowiedniego produktu jest jego konsystencja. Do wyboru są m.in. żele samopoziomujące, które tworzą jednolitą powierzchnię. Sięgaj po żele do manicure bogate w witaminy odżywiające paznokcie. Zwykle zawierają keratynę, biotynę lub witaminy A i E. Dzięki nim po ściągnięciu żelu płytka paznokcia pozostaje w dużo lepszej kondycji niż po na przykład zdjęciu stylizacji hybrydowej.