Kategorie
Blog

Depilacja laserowa – porównanie metod

Piękne, gładkie ciało bez uciążliwego golenia nóg, stosowania wosku i używania depilatora? To możliwe – podczas zabiegu depilacji laserowej dochodzi do osłabienia mieszków włosowych, a same włoski są szybko usuwane. W czym tkwi sekret skuteczności tej metody i z jakich zabiegów depilacji laserowej można dziś skorzystać? Przybliżamy ten temat.

depi

Depilacja laserowa – co to jest?

Laserowe usuwanie włosów polega na przenikaniu światła lasera emitowanego przez nowoczesną głowicę w głąb skóry. To ono niszczy elementy włosków odpowiedzialne za ich wzrost uszkadza macierz oraz komórki macierzyste w fazie anagenu (wzrostu).

Jeden zabieg depilacji laserowej nie pozwala trwale pozbyć się owłosienia. Dzieje się tak, gdyż usuwane są jedynie włoski będące w fazie wzrostu. Dopiero po kilku zabiegach depilacji laserowej (zwykle od 5 do 6) owłosienie zostaje całkowicie usunięte.

Efekty depilacji laserowej są zależne od:

  • koloru skóry i włosów zabieg depilacji laserowej najlepiej działa na osoby z ciemnymi włoskami i o jasnej karnacji. W ich przypadku możliwe jest najszybsze usunięcie niechcianego owłosienia;
  • umiejętności i doświadczenia specjalisty, który przeprowadza zabieg;
  • odpowiedniego postępowania samego pacjenta przed zabiegiem depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – przygotowanie

Przed depilacją laserową:

  • należy zrezygnować z opalania (przynajmniej na miesiąc przed depilacją) oraz ze stosowania samoopalaczy zabieg będzie można przeprowadzić, gdy opalenizna zniknie;
  • trzeba odstawić leki doustne oraz maści z retinoidami odpowiednio 6 i 1 miesiąc wcześniej;
  • nie można wykonywać depilacji woskiem i używać depilatora należy zrezygnować z usuwania owłosienia w ten sposób na trzy tygodnie przed zabiegiem.

Natomiast dzień przed wizytą w gabinecie zabronione jest stosowanie kremów i balsamów nawilżających. Tuż przed samym zabiegiem nie można pić alkoholu.

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu pacjent zwykle znajduje się w pozycji leżącej. W zależności od tego, czy przeprowadzana jest depilacja mniejszych, czy większych partii ciała, będzie trwała ona od 15 do 60 minut. Podczas zabiegu zbliża się głowicę lasera do skóry pacjenta. Emituje ona światło, które jest absorbowane przez mieszek włosowy. W tym momencie macierz włosa zostaje podgrzana i trwale uszkodzona.

Ci, którzy obawiają się, że depilacja laserowa boli, mogą być spokojni. W czasie zabiegu używa się urządzenia z wbudowanym chłodzeniem, dzięki czemu jest on praktycznie bezbolesny. Po depilacji laserowej zalecane jest stosowanie kremów przyspieszających regenerację skóry, łagodzących podrażnienia.

Rodzaje depilacji laserowej. Wybierz własny sposób na niechciane owłosienie z Velvet Clinic

Nadmierne owłosienie, włoski na nogach czy twarzy nie są w dzisiejszych czasach problemem. Aby je usunąć, nie trzeba używać maszynek i depilatorów, których używanie może powodować zapalenie mieszków włosowych.

Podczas depilacji laserowej stosuje się coraz nowocześniejsze urządzenia. Dzięki temu jest ona praktycznie bezbolesna, mogą z niej korzystać osoby borykającej się z wrastającymi włoskami, hirsutyzmem. Ponadto jest skuteczna.

Niechcianych włosków pozbędziesz się, korzystając z oferty Velvet Clinic. Możesz wybrać:

  • depilację laserową Primelase – podczas zabiegu jest wykorzystywany laser diodowy. Tym, za co docenia się tę technologię, jest mocne chłodzenie oznacza to brak bólu dla pacjenta. W ten sposób można przeprowadzić depilację nóg, twarzy, rąk, torsu, okolic intymnych, stóp;
  • depilację LightSheer Duet wykorzystywane podczas niej urządzenie ma dwie głowice – mniejszą i większą. Ta pierwsza umożliwia precyzyjne usunięcie owłosienia z małych obszarów ciała (np. „wąsików” nad górną wargą). Natomiast duża głowica niemal bezboleśnie likwiduje włoski z nóg, rąk, pleców, brzucha;
  • depilację Soprano to technologia, dzięki której nawet depilacja bikini, szczególnie wrażliwych obszarów ciała jest całkowicie bezbolesna. Ponadto laser ten ma wyjątkowo dużą moc. Dlatego depilacja Soprano sprawdzi się w przypadku jasnych włosów, niezależnie od fototypu skóry i u osób cierpiących na hirsutyzm.

Depilacja laserowa nóg, rąk, okolic intymnych, twarzy to skuteczne, niemal bezbolesne zabiegi. Chcąc mieć pewność, że zostaną one profesjonalnie wykonane, warto powierzyć swoje ciało w ręce najlepszych specjalistów.