Wskazówki, jak poprawić swoje życie seksualne

Wskazówki, jak poprawić swoje życie seksualne

12 listopada, 2019 Seks 0
jak-poprawic-zycie-seksulane-sex

Aktualizacja:17 styczeń 2022

jak-poprawic-zycie-seksulane-sex Wskazówki,  jak poprawić swoje życie seksualne


Czy problem jest duży czy mały, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przywrócić swoje życie seksualne na właściwe tory. Twoje samopoczucie seksualne idzie w parze z ogólnym zdrowiem psychicznym, fizycznym i emocjonalnym. Komunikowanie się z partnerem, utrzymanie zdrowego stylu życia, korzystając z niektórych z wielu doskonałych materiałów samopomocy na rynku, a po prostu zabawy może pomóc pogoda trudnych czasach.

Ciesząc się satysfakcjonującym życiem seksualnym

Seks. Słowo to może wywołać kalejdoskop emocji. Od miłości, podniecenia i czułości do tęsknoty, niepokoju i rozczarowania – reakcje są tak zróżnicowane, jak same doświadczenia seksualne. Co więcej, wiele osób napotka wszystkie te emocje i wiele innych w trakcie życia seksualnego trwającego kilkadziesiąt lat.

Ale czym jest seks, naprawdę?

Na jednym poziomie, seks jest po prostu inną, napędzaną hormonami funkcją ciała zaprojektowaną w celu utrwalenia gatunku. Oczywiście, ten wąski pogląd nie docenia złożoności ludzkiej reakcji seksualnej. Oprócz sił biochemicznych w pracy, twoje doświadczenia i oczekiwania pomagają kształtować twoją seksualność. Twoje rozumienie siebie jako istoty seksualnej, twoje myśli o tym, co stanowi satysfakcjonujące połączenie seksualne, oraz twoja relacja z partnerem są kluczowymi czynnikami w twojej zdolności do rozwoju i utrzymania satysfakcjonującego życia seksualnego.

Rozmowa z partnerem

rozmowa-z-partnerem-dialog

Wiele par ma trudności z rozmową o seksie nawet w najlepszych okolicznościach. Kiedy pojawiają się problemy seksualne, uczucia bólu, wstydu, winy i urazy mogą całkowicie zahamować rozmowę. Ponieważ dobra komunikacja jest kamieniem węgielnym zdrowej relacji, nawiązanie dialogu jest pierwszym krokiem nie tylko do lepszego życia seksualnego, ale także do bliższej więzi emocjonalnej. Oto kilka wskazówek dotyczących rozwiązania tego wrażliwego tematu.

Znajdź odpowiedni czas na rozmowę. Istnieją dwa rodzaje rozmów o charakterze seksualnym: te, które prowadzisz w sypialni i te, które prowadzisz gdzie indziej. Jest to idealnie właściwe, aby powiedzieć swojemu partnerowi, co jest dobre w środku kochania, ale najlepiej jest poczekać, aż znajdziesz się w bardziej neutralnym otoczeniu, aby omówić większe problemy, takie jak niedopasowane pożądanie seksualne lub problemy z orgazmem.

Unikaj krytyki. Sugestie Couch w pozytywnych słowach, takich jak: „Naprawdę kocham, kiedy lekko dotykasz moich włosów w ten sposób”, a nie skupianie się na negatywach. Podejmij problem seksualny jako problem do wspólnego rozwiązania, a nie ćwiczenie w przypisywaniu winy.

Powiedz swojemu partnerowi o zmianach w twoim ciele. Jeśli przebłyski na gorąco utrzymują Cię w nocy lub menopauza sprawiła, że Twoja pochwa jest sucha, porozmawiaj o tym z partnerem. Lepiej, żeby wiedział, co naprawdę się dzieje, niż interpretować te fizyczne zmiany jako brak zainteresowania. Podobnie, jeśli jesteś mężczyzną i nie masz już erekcji tylko z myśli o seksie, pokaż swojemu partnerowi, jak cię stymulować.A nie pozwól jej wierzyć, że nie jest wystarczająco atrakcyjna, aby cię już rozbudzić.

Bądź szczery. Możesz myśleć, że chronisz uczucia swojego partnera udając orgazm, ale w rzeczywistości zaczynasz w dół śliskiego zbocza. Tak trudne, jak to jest mówić o każdym problemie seksualnym. Poziom trudności rakieta raz problem jest pochowany pod latami kłamstw, bólu i urazy.
Nie utożsamiaj miłości z wydajnością seksualną.

Stwórz atmosferę troski i czułości; często dotykaj i całuj. Nie obwiniaj siebie ani partnera za swoje problemy seksualne. Zamiast tego skoncentruj się na utrzymaniu emocjonalnej i fizycznej intymności w swoim związku. W przypadku starszych par, innym potencjalnie wrażliwym tematem, który warto przedyskutować, jest to, co stanie się po śmierci jednego z partnerów. W parach, które lubią zdrowe życie seksualne, partner, który przeżyje, prawdopodobnie będzie chciał poszukać nowego partnera. Wyrażanie swojej otwartości na tę możliwość, podczas gdy ty żyjesz. Prawdopodobnie złagodzi poczucie winy i sprawi, że proces ten będzie mniej trudny dla partnera, który przeżywa później.


Stosowanie strategii samopomocy

Leczenie problemów seksualnych jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Rewolucyjne leki i profesjonalni terapeuci seksualni są tam, jeśli ich potrzebujesz. Ale możesz być w stanie rozwiązać drobne problemy seksualne poprzez wprowadzenie kilku zmian w swoim stylu kochania. Oto kilka rzeczy, które można spróbować w domu.

Kształć się samemu. Wiele dobrych materiałów samopomocy są dostępne dla każdego rodzaju problemu seksualnego. Przeglądaj Internet lub lokalną księgarnię, wybierz kilka zasobów, które Cię dotyczą i wykorzystaj je, aby pomóc Tobie i Twojemu partnerowi lepiej poznać problem. Jeśli bezpośrednia rozmowa jest zbyt trudna, Ty i Twój partner możecie podkreślić fragmenty, które szczególnie lubicie i pokazać je sobie nawzajem.

Obawy o prywatność i korzystanie z Internetu

Internet jest cennym źródłem wszelkiego rodzaju informacji, w tym książek i innych produktów (takich jak zabawki seksualne), które mogą poprawić jakość życia seksualnego. Chociaż może to być oczywiste, nigdy nie używaj komputera w miejscu pracy do takich wyszukiwań. Aby uniknąć potencjalnego zażenowania z pracodawcą, który jest w stanie śledzić historię wyszukiwania. Osoby, które czują się niezręcznie nawet z powodu korzystania z domowych komputerów i kart kredytowych w celu zamawiania informacji związanych z seksem. Lub produktów online, mogą znaleźć pobliski sklep (zwłaszcza w dużych miastach) i zapłacić gotówką.

Wskazówki jak poprawić swoje życie seksualne

Daj sobie czas. Wraz z wiekiem, Twoje reakcje seksualne ulegają spowolnieniu. Ty i Twój partner możecie zwiększyć swoje szanse na sukces poprzez znalezienie cichego, wygodnego, wolnego od zakłóceń otoczenia dla seksu. Ponadto, zrozum, że zmiany fizyczne w organizmie oznaczają, że będziesz potrzebował więcej czasu, aby pobudzić się i osiągnąć orgazm. Kiedy się nad tym zastanowić, spędzanie większej ilości czasu na uprawianiu seksu nie jest czymś złym; praca z tymi fizycznymi potrzebami w ramach rutyny kochania może otworzyć drzwi do nowego rodzaju doświadczenia seksualnego.

Użyj smarowania. Często suchość pochwy, która zaczyna się w okresie perimenopauzy, może być łatwo skorygowana poprzez smarowanie płynów i żeli. Korzystać z nich swobodnie, aby uniknąć bolesnego seksu. Problem, który może kula śnieżna do flagging libido i rosnące napięcia w relacjach. Kiedy smary nie działają, omówić inne opcje z lekarzem.

Zachowaj uczucie fizyczne. Nawet jeśli jesteś zmęczony, spięty lub zdenerwowany tym problemem, zaangażowanie w całowanie i przytulanie jest niezbędne dla utrzymania więzi emocjonalnej i fizycznej.

Praktyka dotykania. Techniki skupienia zmysłów, których używają terapeuci seksualni, mogą pomóc w przywróceniu fizycznej intymności bez odczuwania presji. Wiele książek samopomocy i filmów edukacyjnych oferuje różne warianty tych ćwiczeń. Możesz również poprosić partnera, aby dotknął cię w sposób, który chciałby być dotknięty. Pozwoli to lepiej zrozumieć, jak duży nacisk, od łagodnego do stanowczego, należy stosować.

jak-poprawic-zycie-seksualne-wskazowki-porady

Wypróbuj różne pozycje. Rozwijanie repertuaru różnych pozycji seksualnych nie tylko zwiększa zainteresowanie wspieraniem miłości, ale może również pomóc w przezwyciężaniu problemów. Na przykład, zwiększona stymulacja do punktu G, która pojawia się, gdy mężczyzna wchodzi do partnera od tyłu, może pomóc kobiecie osiągnąć orgazm.

Miejsce G, czyli miejsce Grafenberga, nazwane na cześć ginekologa, który po raz pierwszy je zidentyfikował, jest kopcem super-wrażliwej tkanki gąbczastej znajdującej się w obrębie dachu pochwy, tuż przy wejściu. Właściwa stymulacja punktu G może wytworzyć intensywne orgazmy. Ze względu na trudnodostępną lokalizację i fakt, że jest ona najskuteczniej stymulowana ręcznie, punkt G nie jest rutynowo aktywowany dla większości kobiet podczas stosunku pochwowego. Chociaż doprowadziło to do tego, że niektórzy sceptycy wątpią w jego istnienie, badania wykazały, że w tym miejscu istnieje inny rodzaj tkanki.

Musisz być pobudzony seksualnie, aby móc zlokalizować swój punkt G. Aby go znaleźć, spróbuj wcierać palec w kuszące ruchy wzdłuż dachu pochwy, gdy jesteś w pozycji kucania lub siedzenia, lub zleć partnerowi masaż górnej powierzchni pochwy, dopóki nie zauważysz szczególnie wrażliwego obszaru. Niektóre kobiety są zazwyczaj bardziej wrażliwe i mogą łatwo znaleźć miejsce, ale dla innych jest to trudne.

Jeśli nie możesz go łatwo zlokalizować, nie powinieneś się martwić. Podczas stosunku wiele kobiet uważa, że punkt G może być najłatwiej stymulowany, gdy mężczyzna wchodzi od tyłu. Dla par borykających się z problemami z erekcją, zabawa z udziałem punktu G może być pozytywnym dodatkiem do kochania.

Stymulacja doustna łechtaczki w połączeniu z ręczną stymulacją punktu G może dać kobiecie bardzo intensywny orgazm.

Zapisz swoje fantazje. To ćwiczenie może pomóc Ci zbadać możliwe działania, które Twoim zdaniem mogą być podniecające dla Ciebie lub Twojego partnera. Spróbuj pomyśleć o przeżyciu lub filmie, który cię obudził, a następnie podziel się swoją pamięcią z partnerem. Jest to szczególnie pomocne dla osób o niskim stopniu pożądania.

jak-poprawic-zycie-seksulane-sex Wskazówki,  jak poprawić swoje życie seksualne

Wykonuj ćwiczenia Kegla. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą poprawić swoją sprawność seksualną, ćwicząc swoje mięśnie dna miednicy. Aby wykonać te ćwiczenia, zacieśnij mięsień, którego użyłbyś, gdybyś próbował zatrzymać mocz w środku strumienia. Przytrzymaj skurcz przez dwie lub trzy sekundy, a następnie zwolnij. Powtórzyć 10 razy. Spróbuj robić pięć zestawów dziennie. Ćwiczenia te mogą być wykonywane w dowolnym miejscu – podczas jazdy samochodem, siedzenia przy biurku lub stania w kolejce do kasy. W domu kobiety mogą używać wagonów pochwowych, aby zwiększyć odporność mięśni. Porozmawiaj z lekarzem lub seks-terapeutą o tym, gdzie je zdobyć i jak ich używać.

Spróbuj się zrelaksować. Zrób coś kojącego razem przed uprawianiem seksu, np. grając w grę lub wychodząc na miłą kolację. Lub spróbuj technik relaksacyjnych, takich jak ćwiczenia głębokiego oddychania lub joga.

Użyj wibratora. To urządzenie może pomóc kobiecie dowiedzieć się o jej własnej reakcji seksualnej i pozwolić jej pokazać swojemu partnerowi, co lubi.

Nie poddawaj się. Jeśli żaden z twoich wysiłków nie zadziała, nie rezygnuj z nadziei. Twój lekarz często może określić przyczynę problemu seksualnego i może być w stanie zidentyfikować skuteczne zabiegi. On lub ona może również skontaktować Cię z seks-terapeutą, który może pomóc Ci zbadać problemy, które mogą stać na drodze do spełnienia życia seksualnego.

Utrzymanie dobrego stanu zdrowia

Twoje samopoczucie seksualne idzie w parze z ogólnym zdrowiem psychicznym, fizycznym i emocjonalnym. Dlatego też te same zdrowe nawyki, na których opierasz się, aby utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji, mogą również kształtować Twoje życie seksualne.
Ćwiczenie, ćwiczenie, ćwiczenie, ćwiczenie

Aktywność fizyczna to przede wszystkim zdrowe zachowania, które mogą poprawić Twoje funkcjonowanie seksualne. Ponieważ pobudzenie fizyczne zależy w dużej mierze od dobrego przepływu krwi, kluczowe znaczenie ma aktywność fizyczna (która wzmacnia serce i naczynia krwionośne). Ćwiczenia fizyczne oferują wiele innych korzyści dla zdrowia, od zapobiegania chorobom serca, osteoporozie i niektórym formom raka, po poprawę nastroju i pomoc w uzyskaniu lepszego snu w nocy. Nie zapominaj również o treningu siłowym.

Nie palić. Palenie przyczynia się do chorób naczyń obwodowych, które wpływają na przepływ krwi do penisa, łechtaczki i tkanek pochwy. Ponadto kobiety palące przechodzą menopauzę dwa lata wcześniej niż ich niepalące odpowiedniki. Jeśli potrzebujesz pomocy w rzuceniu palenia, spróbuj użyć gumy nikotynowej lub plastrów lub zapytaj lekarza o leki bupropion (Zyban) lub varenicline (Chantix).

Używaj alkoholu z umiarem. Niektórzy mężczyźni z zaburzeniami erekcji uważają, że wypicie jednego napoju może pomóc im się zrelaksować, ale duże spożycie alkoholu może pogorszyć sytuację. Alkohol może hamować odruchy seksualne poprzez stłumienie ośrodkowego układu nerwowego. Picie dużych ilości w długim okresie czasu może uszkodzić wątrobę, prowadząc do wzrostu produkcji estrogenów u mężczyzn. U kobiet alkohol może wywoływać przebłyski gorąca i zakłócać sen, nasilając problemy występujące już w okresie menopauzy.

Jedz zdrowo. Zbyt duże pobłażanie w żywności zawierającej tłuszcze prowadzi do wysokiego poziomu cholesterolu we krwi i otyłości – zarówno głównych czynników ryzyka chorób układu krążenia. Ponadto nadwaga może sprzyjać senności i złemu wizerunkowi ciała. Zwiększone libido jest często dodatkową korzyścią wynikającą z utraty tych dodatkowych kilogramów.

Umieszczanie zabawy z powrotem w seksie

Nawet w najlepszym związku, seks może stać się ho-hum po wielu latach. Przy odrobinie wyobraźni, możesz na nowo rozpalić iskrę.

Bądź odważny. Być może nigdy nie uprawiałeś seksu na podłodze w salonie lub w odosobnionym miejscu w lesie; teraz może nadszedł czas, aby spróbować. Albo spróbuj zwiedzić książki i filmy o tematyce erotycznej. Nawet samo uczucie bezsensu, jakie wywołuje wypożyczalnia filmu z oceną X, może sprawić, że poczujesz się zagrożony.

Bądź zmysłowy. Stwórz środowisko do kochania, które przemawia do wszystkich pięciu zmysłów. Skoncentruj się na odczuciu jedwabiu na skórze. Rytmie melodii jazzowej, zapachu kwiatów wokół pokoju, delikatnym skupieniu światła świec i smaku dojrzałych, soczystych owoców. Wykorzystaj tę podwyższoną zmysłową świadomość podczas kochania się z partnerem.

Bądź zabawny. Zostaw notatki miłosne w kieszeni partnera, aby mógł je później znaleźć. Weź razem kąpiel z bąbelkami – ciepłe, przytulne uczucie, kiedy wyjdziesz z wanny, może być wspaniałym wstępem do seksu. Łaskotanie. Śmiech.

Bądź kreatywny. Rozwiń swój repertuar seksualny i zróżnicuj swoje scenariusze. Na przykład, jeśli jesteś przyzwyczajony do kochania się w sobotni wieczór, wybierz zamiast tego niedzielny poranek. Eksperymentuj z nowymi stanowiskami i zajęciami. Wypróbuj seks zabawki i seksowną bieliznę, jeśli nigdy wcześniej jej nie miałeś.

Bądź romantyczny. Czytajcie sobie nawzajem poezję pod drzewem na zboczu wzgórza. Zaskoczcie się kwiatami, gdy nie jest to szczególna okazja. Zaplanuj dzień, w którym wszystko, co robisz, to leżenie w łóżku, rozmowa i bycie blisko siebie. Najważniejszym narzędziem, które masz do dyspozycji, jest Twoje nastawienie do seksualności. Uzbrojony w dobre informacje i pozytywne perspektywy, należy być w stanie utrzymać zdrowe życie seksualne przez wiele lat w przyszłości.