Jak skutecznie i szybko schudnąć?

Jak skutecznie i szybko schudnąć?

12 listopada, 2019 Sylwetka 0
jak-skutecznie-szybko-schudnac-fakty-mity
jak-skutecznie-szybko-schudnac-fakty-mity

Ludzie, którzy chcą osiągnąć pewną wagę, często stosują restrykcyjne i drastyczne diety, aby uzyskać natychmiastowe rezultaty. Diety, które obiecują szybko schudnąć są rzeczywiście bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Holisten pomaga szybko i zdrowo schudnąć. Sekret tkwi w nowym, dwufazowym działaniu kapsułek, które wprowadzają organizm w stan ciągłego spalania tkanki tłuszczowej. Kapsułki pomagają w zwiększeniu energii, tłumieniu apetytu i poprawie nastroju. Ponadto wspierają również koncentrację i pamięć.

Regularna aktywność fizyczna jest ważna

Aby schudnąć skutecznie i bezpiecznie, trzeba być cierpliwym i przestrzegać zdrowej i zrównoważonej diety. Połączonej z programem regularnej aktywności fizycznej, której czas trwania musi być stopniowo zwiększany. W ten sposób można schudnąć przy zachowaniu zdrowia. Aby osiągnąć dobre wyniki w dłuższej perspektywie czasowej, należy zasięgnąć porady lekarza, dietetyka lub dietetyka. Ekspert jest w stanie zalecić właściwą dietę, biorąc pod uwagę prawidłowe spożycie kalorii w zależności od programu ćwiczeń, który zamierzasz przeprowadzić i konkretnych celów.

Codzienna aktywność fizyczna

codzienna-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie

Aby wykorzystać aktywność fizyczną, konieczne jest stopniowe zwiększanie intensywności i częstotliwości treningu: to jest tajemnica ogólnego odchudzania. Należy ćwiczyć codziennie lub co najmniej pięć razy w tygodniu. W rzeczywistości, aby schudnąć, ideałem jest trenować 6-7 dni w tygodniu przez 40-50 minut. Zamiast trenować trzy razy przez dwie godziny. Nawet 30 minut codziennych ćwiczeń fizycznych podzielonych na trzy 10-minutowe sesje każdego dnia może wystarczyć do zwiększenia podstawowej szybkości przemiany materii (BMR).

Czym jest Metaboliczna stopa bazowa?

Metaboliczne tempo wyjściowe wpływa na tempo spalania kalorii i, ostatecznie, utrzymanie, zwiększenie lub utratę wagi. Podstawowa szybkość przemiany materii stanowi około 60% do 75% kalorii spalanych każdego dnia.

Węglowodany i tłuszcze – ogranicz je!

Na początku aktywności fizycznej węglowodany i lipidy są spożywane w mniej więcej równych częściach. Zwłaszcza jeśli pracujesz z małą intensywnością i przez ograniczony czas. Po około godzinie aktywności, do 80% zapotrzebowania na energię można wykorzystać na lipidy, a tylko 20% na glukozę i/lub glikogen. Wraz ze wzrostem intensywności ćwiczeń, stabilizuje się stosowanie kwasów tłuszczowych, a zwiększa się wykorzystanie glukozy. Z tego powodu aktywność fizyczna i żywienie są dwoma uzupełniającymi się elementami.

Rola diety w efektywnej utracie wagi ciała

Najprostszym rozwiązaniem mogłoby być jedzenie mniej, eliminując niektóre pokarmy z diety, jednak takie zachowanie ogranicza dostarczanie niezbędnych składników odżywczych do organizmu. Celem jest spożycie większej ilości kalorii, ale zmniejszenie spożycia kalorii poprzez ograniczenie (a nie wyeliminowanie) żywności zawierającej zbyt wiele kalorii i pustych kalorii.

Sport – schudnij szybciej

Jeśli uprawiasz długotrwałą aktywność tlenową, potrzebujesz dużych ilości węglowodanów, aby uniknąć zapaści energetycznej z powodu braku cukru. Z drugiej strony kulturyści potrzebują dużych ilości białka.

rola-diety-odchudzanie-zdrowe-posilki
jak-skutecznie-szybko-schudnac-fakty-mity

Poprzez zmniejszenie spożycia białka, utrata masy ciała następuje kosztem masy mięśniowej i białka z organów takich jak serce i nerki. Z drugiej strony dieta o niskiej zawartości węglowodanów i białka może być szkodliwa zwłaszcza dla kości, nerek i cholesterolu. Wszystkie diety oparte na spożywaniu dużych ilości niektórych produktów spożywczych są szkodliwe nie tylko dla samopoczucia fizycznego, ale także psychicznego.
Ciało potrzebuje energii do wykonywania swoich funkcji.

Ilość potrzebnych składników odżywczych (węglowodany, białka, tłuszcze, woda, witaminy i minerały) zależy od stylu życia danej osoby. Węglowodany powinny pokrywać około 60% zapotrzebowania na energię, reszta powinna być podzielona na tłuszcz i białko, odpowiednio 25% i 15%. Czas pomiędzy posiłkiem a rozpoczęciem aktywności fizycznej może znacznie zwiększyć wydajność.

Częstotliwość jedzenia węglowodanów

Zaleca się spożywanie węglowodanów przed rozpoczęciem wysiłku fizycznego. W rzeczywistości, jeśli żywność zawierająca węglowodany, taka jak jogurt, owoce i zboża. Potrzebuje od jednej do dwóch godzin, aby ją strawić, tłuste produkty spożywcze zajmują więcej niż cztery godziny i nie są odpowiednie. Utrzymanie regularnej diety, połączonej z aktywnością fizyczną, pomaga zredukować ilość tkanki tłuszczowej bez wpływu na szczupłą masę ciała

Trening na czczo

Trening na pusty żołądek może zwiększyć ryzyko kryzysu z powodu braku cukru, powodując pot, osłabienie, podniebienie i zawroty głowy. Jeśli czujesz się w ten sposób, powinieneś natychmiast zjeść potrawy bogate w cukier. Takie jak czekolada, miód lub napoje słodkie lub, jeszcze lepiej, zjeść posiłek bogaty w węglowodany. Starając się schudnąć tylko z diety może być bardzo warunkujące, nie zawsze skuteczne i trudne do przeniesienia w czasie. Dlatego zawsze lepiej jest stosować zdrową i zrównoważoną dietę, łącząc ją z aktywnością fizyczną.

Główne aspekty do zapamiętania:

Bądź cierpliwy. Nie spiesz się, żeby schudnąć.
Zjedz trochę wszystkiego z umiarem.
Jedz pięć małych posiłków dziennie: metabolizm pozostaje stały, jedząc umiarkowanie kilka razy dziennie, zamiast jeść zbyt dużo w porze posiłków. Przekąska w środku ranka i w środku popołudnia pomoże Ci zachować radość z obiadu i kolacji.
Pić co najmniej dwa litry wody dziennie dla prawidłowego nawilżenia organizmu.
Ćwiczyć regularnie  nawet przez 30 minut dziennie.
Nie zapomnij o odpoczynku!

Sprawdź Proslimin