Jak chronić skórę w zime?

Jak chronić skórę w zime?

12 listopada, 2019 Uroda 0
stosowac-ochrone-przeciwsloneczna-kremy
jak-chronic-skore-w-zime-sposoby

Podczas chłodniejszych miesięcy, połączenie braku światła słonecznego i trudnych, zimowych warunków może pozostawić skórę spieczoną, łuszczącą się i matową. Dr Unnati Desai, dyrektor ds. dermatologii i Emma Williams, Beauty Operational Support Manager w Nuffield Health, omawiają pięć kluczowych rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o swoją skórę w zimie.

Pielęgnacja skóry, nawet w najlepszych warunkach, może być wyzwaniem. W zimie, kiedy pogoda zamienia się w chłód, a poziom wilgotności spada, utrzymanie nawilżenia skóry może stać się jeszcze trudniejsze.

O tej porze roku nasza skóra naturalnie bardziej wysycha – dlatego ważne jest, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby się nią zająć. Oto kilka prostych wskazówek, które dadzą Twojej skórze największe szanse na przebrnięcie przez zimowego faceta, swędzenie i brak pęknięć.

Unikaj ostrych mydeł.

Jeśli Twoje mydło jest tak silne, że sprawia, że skóra staje się „piszcząca i czysta”, wówczas pozbawia skórę naturalnych olejków, pozostawiając ją zbyt suchą. Alkoholowe prepy zrobią to samo. Dlatego tak ważne jest stosowanie delikatnego produktu, który oczyszcza skórę bez usuwania olejków.

Weź ciepłe (nie gorące) prysznice

Jedną z najważniejszych ról skóry jest utrzymywanie zamkniętej wilgoci, ale długie, gorące kąpiele i prysznice – jak również agresywne złuszczanie – mogą zaszkodzić tej zdolności. Gdy funkcja ochronna skóry jest zagrożona, dochodzi do trans-epidermalnej utraty wody, co powoduje, że skóra staje się bardziej sucha.

Spróbuj wykonać krótsze, chłodniejsze mycie, delikatnie złuszczyć skórę za pomocą rękawic lub naturalnej luffy, a następnie użyć dobrego nawilżacza.

Nawilżaj skórę

Kilka schorzeń skóry może się pogorszyć w zimie, jak egzema, łuszczyca i porosty proste. Nie denerwuj się, jeśli masz problemy z suchą skórą – są trzy rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać dobre nawilżenie skóry:

Użyj dobrego preparatu nawilżającego, pełnego ceramidów (czynników nawilżających skórę) i kwasu hialuronowego (aby przyciągnąć wodę do skóry).
Pij dużo wody (unikaj kofeiny, herbaty i nadmiaru alkoholu, który może odwodnić Cię bardziej).
Centralne ogrzewanie może wysuszyć skórę, dlatego należy stosować nawilżacz, aby utrzymać poziom nawilżenia.

Oczyszczanie i tonizacja

Zimą poszukuj balsamów i olejków oczyszczających, które pomagają utrzymać naturalną zawartość oleju w skórze.

Po oczyszczeniu, a przed nawilżeniem, użyj toneru, aby przywrócić równowagę naturalnego płaszcza kwasowego skóry (delikatna warstwa na powierzchni skóry, która chroni przed bakteriami i żywiołami). Sok cytrynowy, na przykład, może być stosowany jako toner do przywracania kwaśnego płaszcza.

Stosować ochronę przeciwsłoneczną

stosowac-ochrone-przeciwsloneczna-kremy

Jeśli wyjeżdżasz na słoneczną przerwę zimową, pamiętaj o zastosowaniu wysokowydajnego kremu przeciwsłonecznego – celuj w SPF 50, ocena 5.

Pobyt w Wielkiej Brytanii? Nadal przez chmury przepływają promienie UV (wierz lub nie!), więc spróbuj zastosować niskofabryczny filtr przeciwsłoneczny SPF 12-15.
Podsumowując

Postępując zgodnie z tymi ważnymi wskazówkami, zadbasz o to, aby Twoja skóra była szczęśliwa i zdrowa przez całą zimę.

Sposoby dbania o skórę zimą

Zima jest najtrudniejszą porą roku dla Twojej skóry. Zimna, sucha pogoda może spowodować pęknięcia, płatki i pogorszenie stanu skóry. Jeśli chcesz, aby Twoja skóra wyglądała najlepiej tej zimy, oto kilka wskazówek dotyczących odmładzania skóry w Calgary.

Chroń skórę zimą, nawilżając ją często.

Twoja skóra pragnie wilgoci. Zwalczaj suche zimowe powietrze poprzez częste nawilżanie. Wybierz odpowiednie nawilżacze i stosuj balsam i krem przez cały dzień. Pamiętaj, aby leczyć ręce, twarz i nie tylko. Możesz również zainwestować w nawilżacz, aby dodać wilgoci do powietrza naturalnie.

Możesz dbać o swoją skórę, łącząc ją w pakiet

Kiedy wychodzisz na zewnątrz, upewnij się, że pokrywasz wszystkie części swojej skóry. Ręce i twarz są szczególnie podatne na ekstremalne warunki. Dlatego należy nosić szaliki, okłady na głowę i rękawiczki. Załóż również filtr przeciwsłoneczny. Zimowe słońce może być jeszcze bardziej niebezpieczne dla skóry, gdy odbija się od śniegu lub lodu.

Zachowaj świeżość skóry zimą z odmłodzeniem

Odmłodzenie skóry w jest dobre w każdej chwili, ale najlepsze są zabiegi zimowe. Możesz skorzystać z domowych zabiegów złuszczających i masek lub odwiedzić swoje ulubione spa lub centrum pielęgnacji skóry. Zabiegi mogą obejmować kremy, maski, lasery, złuszczanie i inne. Możesz nawet przejechać dodatkową milę i zdobyć Botox lub wypełniacze.
skóra odmłodzenie łydki odmłodzenie

Uzyskaj ciepły blask przez całą zimę

Twoje usta potrzebują dodatkowej ochrony w zimie. Zawsze noś balsam do ust,Cokolwiek wybierzesz, po prostu upewnij się, że Twoje usta zwrócą uwagę na to, na co zasługują.