Naturalna żywność i suplementy, które spalają tłuszcze

Naturalna żywność i suplementy, które spalają tłuszcze

12 listopada, 2019 Sylwetka 0
naturalne-spalacze-zywnosc-odchudzanie

Aby schudnąć, osoba musi spalić więcej kalorii niż przyjmuje. Niektóre naturalne spalacze tłuszczu, mogą pomóc organizmowi spalić więcej tłuszczu poprzez zwiększenie metabolizmu lub zmniejszenie głodu.

Przestań spalać ograniczony czas i pieniądze na fałszywych dietach i produktach odchudzających. Zacznij na dobre zmieniać swoje życie z Holisten i otaczającym Cię światem. Sprawi, że Twoje zbędne kilogramy znikną w mgnieniu oka, dając Ci motywację do zmiany życia na lepsze.

Aby spalić tłuszcz, osoba nie może polegać na jednym jedzeniu lub suplemencie. Muszą one również zmniejszyć ich całkowite spożycie kalorii i zwiększyć poziom aktywności fizycznej.

naturalne-spalacze-zywnosc-odchudzanie

Jednak, gdy część zdrowej diety i stylu życia, prawo spalaczy tłuszczu może pomóc przyspieszyć utratę wagi.

W tym artykule omawiamy niektóre potencjalne naturalne spalacze tłuszczu i dowody na ich poparcie. Będziemy również obejmować tłuszczu spalania pigułki, wskazówki dotyczące korzystania z naturalnych spalaczy tłuszczu i innych naturalnych sposobów, aby schudnąć.

Białko


Jedzenie posiłków bogatych w białko może pomóc osobie poczuć się pełniej przez dłuższy czas.

Białko może wspierać spalanie tłuszczu i utratę wagi na wiele sposobów. Na przykład, osoby spożywające wysokobiałkowe produkty spożywcze mogą czuć się pełniejsze na dłużej. Jedzenie białka może również zwiększyć metabolizm, pozwalając organizmowi skuteczniej spalać tłuszcze.

Niektóre pokarmy wysokobiałkowe zawierają mniej kalorii niż pokarmy wysokowęglowodanowe. Na przykład, duża miska lub 124 gramy (g) gotowanego spaghetti zawiera 196 kalorii i 7,19 g zaufanego źródła białka. Natomiast dwa duże jaja na twardo zawierają 155 kalorii i 12,58 g zaufanego źródła białka.

Przegląd 2012 r. wykazał, że po utracie wagi, spożywanie diety niskobiałkowej zwiększa ryzyko odzyskania wagi ciała. Aby zwiększyć utratę masy ciała, wiele źródeł zaleca dzienne spożycie 1-2 g białka na kilogram masy ciała.

Aby zmaksymalizować utratę masy ciała, osoba powinna spróbować wybrać białka o niższej kaloryczności, takie jak chudy kurczak, ryby i białka pochodzenia roślinnego. Powinny one unikać spożywania nadmiernych ilości czerwonego mięsa, smażonej żywności lub żywności z dodatkiem oleju, tłuszczu lub masła.

Polifenole

Polifenole są grupą substancji chemicznych obecnych w wielu produktach spożywczych, szczególnie w owocach i warzywach. Niektóre badania sugerują, że żywność bogata w polifenole może pomóc w utracie wagi.

Badanie z 2011 r. wykazało, że dieta bogata w polifenole może wchodzić w interakcję z bakteriami w jelitach w celu wsparcia utraty wagi, zwłaszcza w połączeniu z dietą o niskiej zawartości probiotyków.

Inne badania szczególnych polifenoli bogate żywności, takich jak kurkumina, również znaleźć związek z utratą masy ciała. Na przykład, badanie z 2015 r. wykazało, że przyjmowanie suplementów z kurkuminy zwiększyło utratę masy ciała bardziej niż placebo u osób z nadwagą i zespołem metabolicznym.

Niektóre produkty spożywcze, które są bogate w polifenole obejmują:

jabłka
gruszki
grejpfruty
zielona herbata
kurkuma
szpinak
brokuł
wino czerwone

Kofeina

Kofeina jest środkiem pobudzającym, który może zwiększyć metabolizm człowieka. Jednak jedno z badań z 2018 roku sugeruje, że kofeina może mieć większy wpływ na metabolizm organizmu niż wcześniej sądzili naukowcy.

W badaniu wzięło udział 47 osób z Finlandii, które wypiły kawę, ale przestały pić kawę przez miesiąc. Naukowcy znaleźli związek pomiędzy konsumpcją kawy a 115 metabolitami.

Próbując spalić tłuszcz, najlepiej jest wybrać kawę niskokaloryczną, unikając wysokokalorycznych substancji słodzących, mleka i kremów.

Probiotyki


Spożywanie żywności zawierającej probiotyki pomoże wspomagać układ pokarmowy.

Probiotyki to żywe bakterie i drożdże, które są korzystne dla zdrowia człowieka. Wiele produktów spożywczych zawiera probiotyki, w tym jogurty i produkty fermentowane, takie jak kimchi, kapusta kiszona i tempeh. Probiotyki są również dostępne jako suplementy diety.

Układ pokarmowy jest domem dla trylionów bakterii. ResearchTrusted Source sugeruje, że spożywanie probiotyków może pomóc poprawić naturalną równowagę pomiędzy pomocnymi i szkodliwymi bakteriami w jelicie, jak również wspomóc trawienie.

Niektórzy lekarze twierdzą również, że te bakterie żyjące w jelicie mogą odgrywać rolę w metabolizmie i utracie wagi.

Jednakże, systematyczny przegląd w 2015 r. nie znalazł żadnych danych na poparcie tezy, że spożywanie probiotyków ma znaczący wpływ na utratę wagi. Naukowcy doszli do wniosku, że konieczne są dalsze badania.

Zielona herbata

Zielona herbata zawiera kofeinę, która jest substancją pobudzającą metabolizm człowieka. Jest również bogata w polifenole.

Niektóre badania wykazały niewielki wzrost masy ciała wśród ludzi, którzy regularnie spożywają zieloną herbatę.

Jednakże, 2012 systematyczny przegląd poprzednich badań wykazało, że ta utrata masy ciała nie była statystycznie istotna. Recenzja stwierdziła również, że zielona herbata nie odegrała żadnej roli w utrzymaniu utraty wagi.

Owoce

owoce-odchudzanie

Cukiernictwo jest główną barierą w utracie wagi dla wielu ludzi. Ograniczenie głodu cukrowego za pomocą owoców może pomóc osobie spożywać mniej kalorii.

Ładowanie wstępne

Niektóre badania sugerują, że ładowanie wstępne może być pomocne dla osób, które chcą schudnąć. Preloading polega na spożyciu gęstej, niskokalorycznej żywności lub napoju przed głównym posiłkiem tak, że osoba czuje się pełniejsza i je mniej.

Badanie przeprowadzone w 2011 r. wykazało, że osoby dorosłe z otyłością, które przed posiłkami ładowały wstępnie grejpfrut, sok grejpfrutowy lub wodę, zmniejszyły całkowite spożycie kalorii.
Pigułki spalające tłuszcze

Kilka tabletek i suplementów obiecuje pomóc ludziom schudnąć. Te tabletki dzielą się na trzy kategorie:
Stymulant pills

Pigułki pobudzające zawierają kofeinę i czasami inne środki pobudzające przyspieszające przemianę materii. Mogą one pomóc ludziom schudnąć, ale mogą również powodować szybkie tętno, wysokie ciśnienie krwi i inne komplikacje nadmiernego spożycia kofeiny.
Suplementy diety

Suplementy diety zawierają składniki, które mogą pomóc ludziom schudnąć. Skuteczność tych składników jest różna, a naukowcy przeprowadzili kilka badań nad tymi suplementami. Niektóre zawierają bogate w polifenol żywności lub innych składników, które mogą zwiększyć metabolizm.
Zatwierdzone leki odchudzające

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła pięć leków na receptę w celu wsparcia utraty wagi:

Orlistat (marka Xenical) zmniejsza ilość tłuszczu, który organizm może wchłonąć. Orlistat jest również dostępny bez recepty w formie niższej dawki zwanej Alli.
Lorcaserin (marka Belviq) działa na receptory serotoniny w mózgu, aby pomóc ludziom czuć się pełniej po jedzeniu.
Qsymia jest kombinacją phentermine i topiramatu. Działa poprzez zmniejszenie apetytu i sprawia, że ludzie czują się pełniejsi szybciej.
Contrave zawiera kombinację naltreksonu i bupropiona, które są lekami, które lekarze używają w leczeniu uzależnienia i depresji.
Liraglutyd (marka Saxenda) może zmniejszyć uczucie głodu i pomóc ludziom czuć się pełniej i szybciej. Lekarze stosują również liraglutyd w leczeniu cukrzycy typu 2.

Suplementy odchudzające mogą powodować poważne skutki uboczne, dlatego ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed ich zastosowaniem. Leki odchudzające wydawane na receptę mogą być bezpieczne dla niektórych osób, ale mogą również powodować skutki uboczne.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest spróbować innych opcji, takich jak podejmowanie stylu życia i zmian w diecie, przed rozważeniem leków odchudzających. Lekarz lub dietetyk może udzielić porady i wsparcia dla odpowiednich programów odchudzania.
Wskazówki dotyczące korzystania z naturalnych spalaczy tłuszczu

Naturalne spalacze tłuszczu nie są substytutem tradycyjnych metod odchudzania. Zamiast tego, mogą one pomóc ludziom spalić nieco więcej kalorii każdego dnia, stale zwiększając utratę wagi w czasie.

Aby uzyskać jak najwięcej z naturalnych spalaczy tłuszczu, najlepiej jest włączyć je jako część zrównoważonej, zdrowej diety. Nie polegać na nich, aby spalić tłuszcz na własną rękę lub założyć, że jedzenie nowej żywności przyniesie natychmiastowe wyniki.

Regularne angażowanie się w aktywność fizyczną jest również ważną częścią każdego programu odchudzania.

Inne naturalne sposoby, aby schudnąć

jazda-na-rowerze-rower


Jazda rowerem do pracy pomoże spalić dodatkowe kalorie.

Utrata masy ciała jest ostatecznie wynikiem spalania większej ilości kalorii niż ta, którą się zużywa. Zmniejszenie dziennego spożycia kalorii i wykonywanie większej ilości ćwiczeń jest najlepszym sposobem na utratę wagi w sposób naturalny. Lekarz lub dietetyk może udzielić porady na temat odpowiednich programów odchudzania i pomóc osobie wyznaczyć realistyczne cele.

Proste sposoby, aby dopasować więcej ćwiczeń w życiu codziennym obejmują:

częste przerwy od siedzenia do chodzenia lub naciągania przez kilka minut.
używając biurka stojącego
parkowanie z dala od miejsc przeznaczenia, aby zachęcić do częstszego chodzenia pieszo
chodzenie lub jazda rowerem do pracy
uprawianie sportu lub uprawianie aktywnego fizycznie hobby, takiego jak ogrodnictwo

Wcześniejsze planowanie posiłków może również pomóc w utrzymaniu dziennego limitu kalorii. Kolejną wskazówką jest to, aby zawsze mieć pod ręką zdrowe, niskokaloryczne przekąski. Te przekąski mogą pomóc ograniczyć głód między posiłkami.

Podsumowanie

Nie ma cudownego lekarstwa na utratę wagi. Aby schudnąć, osoba musi spalić więcej kalorii niż zużywają. Najlepszym sposobem, aby to zrobić naturalnie jest jedzenie mniej i ćwiczenia więcej.

Jednak włączenie niektórych produktów spożywczych lub suplementów do zrównoważonej i zdrowej diety może pomóc stymulować metabolizm człowieka i spalić więcej tłuszczu naturalnie.