Stymulanty – sposób na utratę wagi i ich wpływ na organizm

Stymulanty – sposób na utratę wagi i ich wpływ na organizm

12 listopada, 2019 Sylwetka 0
stymulanty-co-to
stymulanty-co-to

Wśród wielu produktów dietetycznych dostępnych na rynku znajdą Państwo środki pobudzające odchudzanie.

Od kiedy suplementy odchudzające trafiają na półki, ich skuteczność została zakwestionowana, według Mayo Clinic. Badania pokazują, że niektóre zapewniają wsparcie dla zarządzania wagą, podczas gdy inne są niczym więcej niż placebo, jak stwierdził Narodowy Instytut Zdrowia, Biuro Suplementów Dietetycznych.

Skorzystaj z tego przewodnika, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o stymulatorach odchudzających.


Stymulanty odchudzające – Holisten

Tak, czas pożegnać się ze wszystkimi problemami z tą wspaniałą kuracją – Holisten. Jesteśmy innowacyjną i dynamiczną firmą, która z nową linią pojemności zaczyna podbijać rynek. Całkowicie zmieni Twoje życie, dając tyle korzyści, ile byś chciał od produktu odchudzającego. Przede wszystkim pozwoli Ci szybko schudnąć, zmuszając organizm do wzmożonego spalania tłuszczu za pomocą kapsułek

Co to są Stymulanty?

Stymulanty to leki lub suplementy, które działają na neuroprzekaźniki w mózgu. Zwiększone neuroprzekaźniki przyspieszają autonomiczny układ nerwowy (ANS), co prowadzi do zwiększenia świadomości i energii, według Livestrong. Skuteczność stymulatorów odchudzających wydaje się sprowadzać do kombinacji stosowanych leków i wyborów dotyczących stylu życia, których dokonujesz.
Co robią stymulatory?

Stymulanty sprawiają, że czujesz się bardziej czujny i zwiększasz swoją uwagę – rozpiętość i poziom energetyczny. Ponieważ działają one na Twój ANS, oznacza to również zwiększenie tętna i oddechu.

Według Wydziału Psychologii Uniwersytetu Vanderbilt, stymulatory zostały opracowane do leczenia wielu schorzeń – w tym problemów z oddychaniem. Kiedy uzależnienie stało się problemem rosnącym, stosowanie środków pobudzających w medycynie zaczęło maleć.

Jak działają środki pobudzające?

jak-dzialaja-srodki-pobudzajace-opinie

Stymulanty działają w mózgu, gdzie zwiększają dopaminę neuroprzekaźnika. W miarę jak poziom dopaminy stopniowo wzrasta w mózgu, ANS przyspiesza. Przyspieszenie ANS powoduje terapeutyczne działanie stymulanta.

Podsumowując: Stymulanty zwiększają dopaminę, neuroprzekaźnik w mózgu, co zwiększa czujność, uwagę i poziom energii.

Stymulanty redukujące wagę ciała

Ideą jest to, że środki pobudzające mogą być używane, aby pomóc Ci z umiarkowaną utratą masy ciała, ale istnieją sprzeczne badania nad skutecznością środków pobudzających utratę masy ciała, według badania przeprowadzonego przez Uniwersytet Stanowy w Oregonie.

Ponadto, Livestrong mówi, że używki mogą tłumić apetyt i pobudzać metabolizm, który zwiększa spalanie tłuszczu. Chociaż zostało to wykazane w badaniach naukowych przez Wellmana i Sellarsa, inne badania wykazały, że skuteczność suplementów odchudzających jest niejednoznaczna, minimalnie istotna lub jeszcze gorsza: nie są one skuteczne.

Melinda Manore posiada doktorat w zakresie żywienia i jest związany z Oregon State University Nutrition Department, School of Biological and Population Health Sciences oraz Hallie E. Ford Center for Healthy Children & Families-„dokonał przeglądu dowodów otaczających setki suplementów odchudzających… i powiedział, że nie ma dowodów naukowych, że każdy pojedynczy produkt powoduje znaczną utratę wagi”.

Na razie, jury pozostaje na skuteczność stymulatory odchudzania, ale istnieje szeroki wachlarz over-the-counter i recepty utrata masy ciała stymulatory na rynku.

Podsumowując: Pomysł jest taki, że używki dostarczają Ci energii, pobudzają metabolizm i zwiększają sytość, aby pomóc Ci osiągnąć Twoje cele związane z utratą masy ciała, ale istnieją sprzeczne badania nad skutecznością środków stymulujących utratę masy ciała.

Rodzaje środków stymulujących utratę masy

Istnieją dwa rodzaje środków pobudzających odchudzanie: bez recepty i na receptę.
Stymulanty odchudzające do stosowania bez recepty.

Niewiele jest regulacji i wymogów dotyczących zakupu środków stymulujących odchudzanie bez recepty. Jednakże, istnieją ścisłe przepisy przy zakupie stymulatorów na receptę na utratę wagi.

Lake-of-proof dla skuteczności lub bezpieczeństwa suplementu nie zatrzyma produktu od uderzenia w rynek. Pozostawia to badania Tobie, konsumentowi. Będziesz musiał znaleźć innowacyjne metody, aby dowiedzieć się o produkcie, zanim dokonasz zakupu.

Na szczęście FDA wprowadzi zakaz stosowania suplementu, jeśli okaże się on niebezpieczny. Wtedy zaczniesz słyszeć o „wycofaniu” produktu za pośrednictwem mediów.

Musisz mieć wskaźnik masy ciała (BMI) na poziomie 30 lub wyższym, aby otrzymać przepisany środek stymulujący utratę masy ciała. Ale dostawcy będą również przepisywać środki stymulujące utratę masy ciała osobom, które mają BMI 27 lub wyższy, jeśli masz dodatkowe warunki związane z wagą, zgodnie z WebMD.

Niezależnie od BMI, zanim dostawca wręczy Ci skrypt, zapytają Cię o pełną historię choroby, ponieważ z przyjmowaniem środków stymulujących odchudzanie wiążą się skutki uboczne i zagrożenia dla zdrowia.

Aby być bezpiecznym, bądź szczery z dostawcą o wszelkich istniejących wcześniej warunkach.

W szczególności, czy używasz stymulatora odchudzającego bez recepty lub na receptę (jeśli zdecydujesz się na użycie stymulatora odchudzającego): masz swojego farmaceutę. Ludzie mają tendencję do zapominania, co bogactwo wiedzy farmaceuty jest!

Twój farmaceuta może porównać swoje obecne leki z stymulantem odchudzającym, który Cię interesuje i dać Ci znać o ryzyku lub skutkach ubocznych, z którymi możesz się zmierzyć przy łączeniu leków.

Podsumowując: Dwa rodzaje stymulatorów odchudzających są dostępne bez recepty i na receptę. Stymulanty odchudzające dostępne bez recepty i bez recepty nie są w równym stopniu regulowane ani dostępne. Możesz porozmawiać z dostawcą lub farmaceutą o obu rodzajach środków pobudzających odchudzanie.

Dostępne środki stymulujące odchudzanie

Dostępny jest szeroki wachlarz produktów stymulujących odchudzanie bez recepty i bez recepty, w tym:
Ziołowe środki stymulujące stosowane bez recepty
Guarana

Jest to powszechnie spotykane w diet pills i zawiera między innymi kofeinę. Według Livestrong, okazał się skuteczny w utracie wagi, ale ma niebezpieczne skutki uboczne. Znajdziesz to w wielu napojach energetycznych.
Yerba mate

Jest to powszechnie spożywane jako herbata i zawiera kofeinę i fitochemikalia, które pomagają odchudzanie poprzez tłumienie apetytu, jak stwierdzono w National Institutes of Health, Office of Dietary Supplements.

stres-herbaty-ziolowe-efekty


Zielona herbata

Ten liść herbaty zwiększa przemianę materii i utlenianie tłuszczu, co wspomaga utratę wagi. Ponadto zawiera kofeinę.
Ekstrakt z zielonej kawy ziarnistej

Zawiera kwas chlorogenowy, który wykazał, że hamuje nagromadzenie tłuszczu i kontroluje metabolizm glukozy, aby pomóc w utracie wagi.
Inne środki pobudzające dostępne bez recepty
Efedryna

Jest to środek pobudzający, który zwiększa termogenezę organizmu (rozgrzewa się) i metabolizm, który zwiększa spalanie kalorii i wspiera utratę wagi.
Fenylo-propanoloamina

To może tłumić apetyt na pomoc w utracie wagi.
Kofeina

Wszystkie inne stymulanty oparte są na kofeinie. Według Katherine Zeratsky, dietetyka w Mayo Clinic, może to zwiększyć spalanie kalorii i spowodować tłumienie apetytu, które mogą mieć niewielki pozytywny wpływ na utratę wagi.

Czy Stymulanty odchudzające są bezpieczne?

Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu w Arkansas dla Nauk Medycznych pod warunkiem, że obawy dotyczące bezpieczeństwa są zmniejszone, gdy zażywasz lek w zalecanej, umiarkowanej dawce.

Zauważyli również, że ludzie nie powinni przyjmować ziołowych lub naturalnych środków pobudzających, które są bezpieczne. Ponadto, istnieje niewiele badań i regulacji dotyczących suplementów diety.

Interakcje między lekami są powodem do niepokoju. Istnieją zwiększone zagrożenia dla bezpieczeństwa, gdy łączysz stymulant z innymi stymulantami lub innymi lekami. Mogą wystąpić negatywne reakcje na leki i negatywne skutki uboczne.
Skutki uboczne związane z utratą masy ciała i utratą substancji stymulujących
Dodatkowe obawy dotyczące bezpieczeństwa związane z substancjami stymulującymi utratę masy ciała

NIH nalega, abyś porozmawiał ze swoim dostawcą usług medycznych przed zażyciem środków pobudzających. Przestrzeganie zaleceń lekarza zmniejszy związane z tym obawy dotyczące bezpieczeństwa.

„FDA i FTC ostrzegają konsumentów, aby zwracali uwagę na oszukańcze oświadczenia o utraconych kilogramach suplementów diety”, powiedział NIH.

Na stronie internetowej FDA można dokonać odprawy w celu uzyskania publicznych powiadomień i wycofywania produktów odchudzających. Utrzymują one specjalną stronę internetową dla tego celu – nazywa się ona „Skażone produkty odchudzające”.

Klinika Mayo Clinic zapewnia ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa w przypadku krótkoterminowych leków odchudzających. Krótkotrwały lek to lek, który będziesz zażywał przez 12 tygodni lub krócej. Stymulanty te to substancje kontrolowane, które mogą mieć poważne skutki uboczne oraz zwiększone ryzyko nadużywania i uzależnienia.

Podsumowując: Porozmawiaj z lekarzem na temat bezpiecznych i skutecznych środków stymulujących utratę wagi.

Korzyści płynące ze stosowania środków stymulujących utratę masy ciała

Stosowanie środków pobudzających odchudzanie przynosi korzyści. Ponadto, najlepszą praktyką jest towarzyszenie stymulatorowi odchudzającemu poprzez dietę i ćwiczenia.

Dr Jill Jin, dostawca leków wewnętrznych w Northwestern Medical Group w Chicago, powiedziała: „Zaletą tych leków jest to, że pomagają one szybciej poruszać się po utracie wagi niż dieta i ćwiczenia w pojedynkę, zachęcając w ten sposób pacjentów, aby trzymali się swoich zmian w stylu życia”.

Łącząc zdrowy styl życia i wsparcie pracowników służby zdrowia, z wykorzystaniem środków stymulujących, będzie bardziej prawdopodobne, aby schudnąć i utrzymać utratę wagi.

Zdrowy styl życia może również poprawić swój nastrój i zwiększyć poziom energii, więc jest to najlepsza praktyka do naśladowania.

Kofeina stymuluje centralny układ nerwowy (CNS). Ponadto, stymulowany Centralny Układ Nerwowy zwiększa Twoją czujność, uwagę i energię.

Efedryna jest bez recepty stymulantem utraty wagi. Stymuluje ośrodkowego układu nerwowego, który zwiększa ilość niektórych substancji chemicznych, takich jak dopamina. Wzrost w chemikaliach powoduje krótkotrwałą utratę apetytu i wzrost energii, zgodnie z University of Colorado Hospital.

Badanie na Uniwersytecie Vanderbilt wykazało, że osoby, które brały efedrynę, stymulant, doświadczyły umiarkowanego wzrostu wydatków na energię o 3,6% w porównaniu do tych, którzy nie byli.

Podsumowując: Lekarze zapewniają, że właściwym sposobem na stosowanie środków pobudzających utratę wagi jest w połączeniu ze zdrowym stylem życia. Stymulanty przyspieszają działanie ośrodkowego układu nerwowego, aby zwiększyć poziom energii. Badanie z efedryną wykazało, że prawdą jest, że środki stymulujące odchudzanie dają Ci energię.

Czy środki stymulujące utratę masy naprawdę działają?

Skuteczność środków stymulujących odchudzanie zależy od produktu. Ponadto skuteczność zależy również od wyboru stylu życia.

Badania naukowe wykazują, że niektóre substancje pobudzające odchudzanie mają pozytywny wpływ na proces odchudzania. Inne badania pokazują, że nie ma dowodów potwierdzających skuteczność środków pobudzających utratę wagi. Niektóre badania dowiodły, że środki pobudzające odchudzanie są skuteczne tylko w połączeniu z innymi środkami pobudzającymi lub dietą i ćwiczeniami fizycznymi.

Połączenie efedryny i kofeiny do utraty wagi jest skuteczne. Jednakże, istnieje ryzyko związane z tą kombinacją.

Departament Żywienia Człowieka, Królewski Uniwersytet Weterynaryjny i Rolniczy w Danii gościł wiele badań nad tą kombinacją. Różne pozytywne wyniki obejmują statystycznie znaczącą utratę wagi, zachowanie szczupłej masy ciała i redukcję tkanki tłuszczowej.

Bądź świadomy, gdy łączenie wielu stymulatorów i innych leków.

Podsumowując: Badania naukowe stoją w sprzeczności co do skuteczności środków stymulujących odchudzanie. Niektóre badania wykazały, że substancje pobudzające mają pozytywny wpływ na proces odchudzania.

Stymulanty odchudzające – skutki uboczne

Możliwe negatywne skutki uboczne związane z przyjmowaniem środków pobudzających to m.in:

Agresja
Ból głowy
Biegunka

Podsumowując: Negatywne skutki uboczne są bardziej prawdopodobne w przypadku spożywania środków pobudzających w większych dawkach niż zalecane.

Najważniejsze informacje na temat substancji stymulujących utratę masy ciała

Niektóre badania wykazują, że środki stymulujące odchudzanie są skuteczne, podczas gdy inne nie. Specyficzne środki pobudzające, jak również kombinacje z innymi środkami pobudzającymi i wybory stylu życia, wydają się dyktować skuteczność środków pobudzających utratę wagi.

Różne badania wykazały, że stymulanty odchudzające mają pozytywne skutki, które pomagają w statystycznie znaczącej utracie wagi, zachowaniu szczupłej masy ciała i redukcji tkanki tłuszczowej.