Prostomo – opinie, forum, skład, cena, gdzie kupić?

13 sierpnia, 2020 Autor Szef Kuchni Wyłączony
Prostomo tabletki aktualne recenzje uzytkownikow skladniki jak zazywac jak to dziala opinie forum cena gdzie kupic allegro Polska

Prostomo jest suplementem diety, sprzedawanym w aptekach i produkowanym przez firmę farmaceutyczną Menarini, który został stworzony z myślą o zmniejszeniu dyskomfortu związanego z prostatą, przyczyniając się do poprawy prawidłowego funkcjonowania. Jest to produkt w kapsułkach, dostępny w opakowaniach po 30 lub 60 sztuk, którego głównym składnikiem jest znana Piła Palmetto (Serenoa Repens).

Recenzje na forach, dotyczące jego skuteczności, są mieszane. Niektórzy użytkownicy, którzy z niego korzystali, mówią o produkcie, który działa, inni mówią, że nie uzyskali żadnych korzyści, mimo dość wysokiej ceny. Dowiedzmy się, co jest prawdą o tym produkcie reklamowanym również w telewizji.

4 korzyści z Serenoa Repens (Piła Palmetto)

Piła Palmetto (Serenoa repens) jest rodzajem palmy pochodzącej z południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych. Jagody tej rośliny są powszechnie stosowane w suplementach mających na celu poprawę zdrowia prostaty, zrównoważenie poziomu hormonów i zapobieganie wypadaniu włosów u mężczyzn.

Roślina ta wiąże się również z innymi korzyściami, w tym zmniejszeniem stanów zapalnych i poprawą funkcji układu moczowego.

Zalety stosowania Serenoa Repens (Piły Palmetto)

  • Zapobiega wypadaniu włosów: Wypadanie włosów jest częstym schorzeniem, które może być spowodowane przez różne czynniki, w tym genetykę, niektóre schorzenia, zmiany hormonalne i stosowanie leków, takich jak używki i rozcieńczalniki krwi. Piła Palmetto jest często używana do zrównoważenia poziomu hormonów i zwalczania utraty włosów, może zapobiec utracie włosów i zwiększyć gęstość włosów poprzez zmniejszenie poziomu konkretnego enzymu związanego z utratą włosów.
  • Poprawia funkcjonowanie dróg moczowych: Objawy zaburzeń układu moczowego są częste u starszych mężczyzn i mogą obejmować takie problemy, jak nietrzymanie moczu i trudności w oddawaniu moczu. Serenoa Repens może poprawić objawy moczu związane z łagodnym przerostem gruczołu krokowego (BPH), stanem, który powoduje powiększenie gruczołu krokowego i powoduje zmniejszenie przepływu moczu. Może poprawić funkcjonowanie dróg moczowych i pomóc w leczeniu objawów ze strony układu moczowego wywołanych przez BPH.
  • Może wspierać zdrowie prostaty: Prostata to mały gruczoł znajdujący się między pęcherzem a penisem u mężczyzn, który jest odpowiedzialny za utrzymanie zdrowia plemników. Uważa się, że Serenoa Repens wspiera zdrowie prostaty i pomaga zapobiegać problemom takim jak BPH i rak prostaty. Niektórzy eksperci uważają, że Piła Palmetto może pomóc w ograniczeniu wzrostu komórek raka prostaty i przyczynić się do poprawy objawów BPH.
  • Może zmniejszyć stan zapalny: Wyciąg z Serenoa Repens zawiera antyoksydanty epikatechiny i galusanu metylu, związki, które zapobiegają uszkodzeniu komórek, zmniejszają stan zapalny i chronią przed chorobami przewlekłymi. Piła Palmetto może więc mieć właściwości przeciwzapalne, co może być przydatne w leczeniu niektórych schorzeń.

Czym jest Prostomo?

Prostomo jest produktem, który swoją popularność zawdzięcza reklamie telewizyjnej. Jeśli chodzi o rzeczywistą skuteczność, to warto wiedzieć, że w Internecie nie ma również naprawdę pozytywnych opinii na temat tych kapsułek. Wiele osób uważa, że na rynku suplementów diety dla prostaty istnieją z pewnością bardziej skuteczne i bezpieczne produkty.

Jak działa Prostomo? Czy efekty i korzyści są realne?

unnamed

Prostomo jest suplementem diety opartym na Serenoa Repens, który według producenta przyczynia się do poprawy funkcjonowania prostaty i ogólnie dróg moczowych.

Zaburzenia układu moczowego związane z powiększeniem prostaty dotyczą wysokiego odsetka mężczyzn w wieku od 40 do 49 lat. Częstotliwość występowania wydaje się podwajać od 50 roku życia. Oczywiście, zaniedbanie dyskomfortu i objawów może narazić na szereg powikłań, od infekcji bakteryjnych po zaburzenia seksualne.

Rozszerzenie prostaty, jak już wspomniano, występuje częściej z wiekiem, ale niektóre środki ostrożności mogą uniknąć lub opóźnić stosowanie leków na receptę. Ekstrakt z Serenoa Repens, głównego składnika Prostomo, sam w sobie powinien wspomagać funkcje prostaty i dróg moczowych, przynosząc znaczne korzyści przy dalszym stosowaniu. Przynajmniej tak twierdzi producent.

Prostomo: skład

Oto skład Prostomo, zgodnie z informacją podaną w ulotce dołączonej do opakowania:

  • Serenoa repens (W. Bartram) mały (tłusty ekstrakt z owoców);
  • żelatyna;
  • Gliceryna 85%;
  • Woda.
  • Głównym składnikiem jest więc Serenoa Repens lub Saw Palmetto (palmetto ząbkowane). Jest to palma karłowata, która rośnie spontanicznie na obszarach przybrzeżnych o klimacie podzwrotnikowym, szczególnie na Florydzie w USA. Roślina ta produkuje czerwono-czarny owoc jagodowy, bogaty w kwasy tłuszczowe i fitosterole. Roślina ta jest używana od czasów starożytnych przez Indian amerykańskich ze względu na jej dobroczynny wpływ na układ moczowy i rozrodczy.

Jak stosować?

Producent zaleca przyjmowanie jednej kapsułki dziennie, najlepiej po posiłku, w towarzystwie szklanki wody. Ostrzeżenia zalecają, aby nie przekraczać zalecanej dawki dziennej, aby chronić produkt przed dziećmi poniżej 3 roku życia.

Suplement ten, dopuszczony również przez producenta, nie powinien być przeznaczony do stosowania jako substytut zróżnicowanej i zrównoważonej diety lub zdrowego stylu życia.

Ponadto nie jest on zalecany dla kobiet w wieku rozrodczym i osób obu płci w wieku przedporodowym, prawdopodobnie z powodu przeciwwskazań lub działań niepożądanych.

Koszt Prostomo: cena online i w aptekach?

Prostomo tabletki skladniki jak zazywac jak to dziala skutki uboczne x

Cena różni się w zależności od wybranego kanału zakupu oraz ilości tabletek w pakiecie (dostępnych w 30 i 60 tabletach). Opinie klientów mówią o bardzo różnych cenach w aptekach w porównaniu z cenami online i zależą od dystrybutora. Opinie klientów podkreślają również fakt, że na rynku są podobne produkty, o znacznie lepszym stosunku ceny do jakości.