Kategorie
Seks

Prostomo – opinie, forum, skład, cena, gdzie kupić?

Prostomo tabletki aktualne recenzje uzytkownikow skladniki jak zazywac jak to dziala opinie forum cena gdzie kupic allegro Polska

Prostomo jest suplementem diety, sprzedawanym w aptekach i produkowanym przez firmę farmaceutyczną Menarini, który został stworzony z myślą o zmniejszeniu dyskomfortu związanego z prostatą, przyczyniając się do poprawy prawidłowego funkcjonowania. Jest to produkt w kapsułkach, dostępny w opakowaniach po 30 lub 60 sztuk, którego głównym składnikiem jest znana Piła Palmetto (Serenoa Repens).

Recenzje na forach, dotyczące jego skuteczności, są mieszane. Niektórzy użytkownicy, którzy z niego korzystali, mówią o produkcie, który działa, inni mówią, że nie uzyskali żadnych korzyści, mimo dość wysokiej ceny. Dowiedzmy się, co jest prawdą o tym produkcie reklamowanym również w telewizji.

4 korzyści z Serenoa Repens (Piła Palmetto)

Piła Palmetto (Serenoa repens) jest rodzajem palmy pochodzącej z południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych. Jagody tej rośliny są powszechnie stosowane w suplementach mających na celu poprawę zdrowia prostaty, zrównoważenie poziomu hormonów i zapobieganie wypadaniu włosów u mężczyzn.

Roślina ta wiąże się również z innymi korzyściami, w tym zmniejszeniem stanów zapalnych i poprawą funkcji układu moczowego.

Zalety stosowania Serenoa Repens (Piły Palmetto)

  • Zapobiega wypadaniu włosów: Wypadanie włosów jest częstym schorzeniem, które może być spowodowane przez różne czynniki, w tym genetykę, niektóre schorzenia, zmiany hormonalne i stosowanie leków, takich jak używki i rozcieńczalniki krwi. Piła Palmetto jest często używana do zrównoważenia poziomu hormonów i zwalczania utraty włosów, może zapobiec utracie włosów i zwiększyć gęstość włosów poprzez zmniejszenie poziomu konkretnego enzymu związanego z utratą włosów.
  • Poprawia funkcjonowanie dróg moczowych: Objawy zaburzeń układu moczowego są częste u starszych mężczyzn i mogą obejmować takie problemy, jak nietrzymanie moczu i trudności w oddawaniu moczu. Serenoa Repens może poprawić objawy moczu związane z łagodnym przerostem gruczołu krokowego (BPH), stanem, który powoduje powiększenie gruczołu krokowego i powoduje zmniejszenie przepływu moczu. Może poprawić funkcjonowanie dróg moczowych i pomóc w leczeniu objawów ze strony układu moczowego wywołanych przez BPH.
  • Może wspierać zdrowie prostaty: Prostata to mały gruczoł znajdujący się między pęcherzem a penisem u mężczyzn, który jest odpowiedzialny za utrzymanie zdrowia plemników. Uważa się, że Serenoa Repens wspiera zdrowie prostaty i pomaga zapobiegać problemom takim jak BPH i rak prostaty. Niektórzy eksperci uważają, że Piła Palmetto może pomóc w ograniczeniu wzrostu komórek raka prostaty i przyczynić się do poprawy objawów BPH.
  • Może zmniejszyć stan zapalny: Wyciąg z Serenoa Repens zawiera antyoksydanty epikatechiny i galusanu metylu, związki, które zapobiegają uszkodzeniu komórek, zmniejszają stan zapalny i chronią przed chorobami przewlekłymi. Piła Palmetto może więc mieć właściwości przeciwzapalne, co może być przydatne w leczeniu niektórych schorzeń.

Czym jest Prostomo?

Prostomo jest produktem, który swoją popularność zawdzięcza reklamie telewizyjnej. Jeśli chodzi o rzeczywistą skuteczność, to warto wiedzieć, że w Internecie nie ma również naprawdę pozytywnych opinii na temat tych kapsułek. Wiele osób uważa, że na rynku suplementów diety dla prostaty istnieją z pewnością bardziej skuteczne i bezpieczne produkty.

Jak działa Prostomo? Czy efekty i korzyści są realne?

unnamed

Prostomo jest suplementem diety opartym na Serenoa Repens, który według producenta przyczynia się do poprawy funkcjonowania prostaty i ogólnie dróg moczowych.

Zaburzenia układu moczowego związane z powiększeniem prostaty dotyczą wysokiego odsetka mężczyzn w wieku od 40 do 49 lat. Częstotliwość występowania wydaje się podwajać od 50 roku życia. Oczywiście, zaniedbanie dyskomfortu i objawów może narazić na szereg powikłań, od infekcji bakteryjnych po zaburzenia seksualne.

Rozszerzenie prostaty, jak już wspomniano, występuje częściej z wiekiem, ale niektóre środki ostrożności mogą uniknąć lub opóźnić stosowanie leków na receptę. Ekstrakt z Serenoa Repens, głównego składnika Prostomo, sam w sobie powinien wspomagać funkcje prostaty i dróg moczowych, przynosząc znaczne korzyści przy dalszym stosowaniu. Przynajmniej tak twierdzi producent.

Prostomo: skład

Oto skład Prostomo, zgodnie z informacją podaną w ulotce dołączonej do opakowania:

  • Serenoa repens (W. Bartram) mały (tłusty ekstrakt z owoców);
  • żelatyna;
  • Gliceryna 85%;
  • Woda.
  • Głównym składnikiem jest więc Serenoa Repens lub Saw Palmetto (palmetto ząbkowane). Jest to palma karłowata, która rośnie spontanicznie na obszarach przybrzeżnych o klimacie podzwrotnikowym, szczególnie na Florydzie w USA. Roślina ta produkuje czerwono-czarny owoc jagodowy, bogaty w kwasy tłuszczowe i fitosterole. Roślina ta jest używana od czasów starożytnych przez Indian amerykańskich ze względu na jej dobroczynny wpływ na układ moczowy i rozrodczy.

Jak stosować?

Producent zaleca przyjmowanie jednej kapsułki dziennie, najlepiej po posiłku, w towarzystwie szklanki wody. Ostrzeżenia zalecają, aby nie przekraczać zalecanej dawki dziennej, aby chronić produkt przed dziećmi poniżej 3 roku życia.

Suplement ten, dopuszczony również przez producenta, nie powinien być przeznaczony do stosowania jako substytut zróżnicowanej i zrównoważonej diety lub zdrowego stylu życia.

Ponadto nie jest on zalecany dla kobiet w wieku rozrodczym i osób obu płci w wieku przedporodowym, prawdopodobnie z powodu przeciwwskazań lub działań niepożądanych.

Koszt Prostomo: cena online i w aptekach?

Prostomo tabletki skladniki jak zazywac jak to dziala skutki uboczne x

Cena różni się w zależności od wybranego kanału zakupu oraz ilości tabletek w pakiecie (dostępnych w 30 i 60 tabletach). Opinie klientów mówią o bardzo różnych cenach w aptekach w porównaniu z cenami online i zależą od dystrybutora. Opinie klientów podkreślają również fakt, że na rynku są podobne produkty, o znacznie lepszym stosunku ceny do jakości.