A-cardin tabletki – opinie – skład – cena – gdzie kupić?

A-cardin tabletki – opinie – skład – cena – gdzie kupić?

8 stycznia, 2021 Zdrowie 0

www.acardin.pl

A-cardin - opinie - skład - cena - gdzie kupić?


Jedną z głównych przyczyn zgonów, zwłaszcza na Zachodzie, są choroby układu sercowo-naczyniowego, w tym nadciśnienie tętnicze. Wysokie ciśnienie krwi jest chorobą przewlekłą, która nie powoduje żadnych objawów. Z tego powodu często nazywa się go „cichym zabójcą”.

Na szczęście jest A-cardin, suplement diety w kapsułkach, który jest używany do kontroli ciśnienia krwi.

A-cardin to suplement diety, który przedstawia się na rynku jako „czynnik wspomagający prawidłowe ciśnienie krwi”, czyli jako możliwe źródło wsparcia dedykowane normalizacji wartości ciśnienia krwi w połączeniu z dedykowaną dietą, zdrowym stylem życia i opieką medyczną, gdy konieczna jest interwencja przeciw nadciśnieniu i dysfunkcjom pochodzenia patologicznego.

Czym jest nadciśnienie?

Być może słyszałeś już o tej chorobie i zastanawiałeś się, co to jest wysokie ciśnienie krwi? Jest to wzrost ciśnienia w ścianach naczyń krwionośnych w miarę jak krew przechodzi przez nie. Powoduje to gromadzenie się z czasem substancji, takich jak cholesterol i inne, ułatwiając rozwój zakrzepów krwi. Zakrzepy te mogą się oderwać, przechodzić przez krew i powodować zawał lub wylew.

Mówiąc o wysokim ciśnieniu krwi mamy na myśli wartości powyżej 130 mm Hg (skurczowe) i 80 mm Hg (rozkurczowe).

W przypadku braku leczenia mogą pojawić się komplikacje związane z uszkodzeniem tych naczyń krwionośnych:

 • Atak serca
 • Zawał
 • Przewlekłe choroby nerek
 • Zakłócenia wizualne
 • Słaby obieg

Co to jest A-cardin?

Co to jest A-cardin?

A-cardin jest suplementem w postaci kapsułek, który jest sprzedawany w celu poprawy zdrowia poprzez pomoc w kontroli ciśnienia krwi.

A-cardin to doskonały jakościowo suplement, który zawiera składniki ziołowe i witaminy, które okazały się skuteczne w kontrolowaniu ciśnienia krwi w pewnych okolicznościach.

www.acardin.pl

Jakie składniki zawiera A-cardin?

Składniki w A-cardin są poparte badaniami naukowymi i pochodzą z roślin. Główne elementy A-cardin obejmują:

 • Pokrzywa – jest rośliną używaną do celów leczniczych od czasów starożytnych. Jego skład wskazuje na duże bogactwo antyoksydantów. Związki te pomagają zneutralizować uszkodzenia komórek, również tych, które znajdują się w ścianach naczyń krwionośnych. Jednym z mechanizmów, za pomocą którego pokrzywa może być przeciwnadciśnieniowa, jest stymulowanie produkcji tlenku azotu. Jest to związek, który jest już obecny w naszym organizmie i pomaga rozszerzać naczynia krwionośne. Zwiększa ich kaliber i umożliwia swobodną cyrkulację krwi.
 • Jagody głógowe, które rosną na głógach w rodzaju Crataegus. Owoc Crataegus jest bogaty w antyoksydacyjne polifenole. Przeciwutleniacze mogą mieć korzystny wpływ na organizm. Płytki miażdżycowe, które tworzą się w tętnicach i blokują je, przechodzą proces utleniania. W ten sposób antyoksydanty mogą mieć działanie antyplazmatyczne.
 • Witamina B6 – jest niezbędna dla metabolizmu składników odżywczych, funkcji neurologicznych i układu odpornościowego. Znajduje się w mięsie, kiełkach pszenicy, jajach, rybach, warzywach, roślinach strączkowych itp.
 • Witamina B2 lub ryboflawina pomaga w metabolizmie składników odżywczych, co pozwala na ich wykorzystanie, a następnie przekształcenie w energię. Występuje głównie w czerwonym mięsie, produktach mlecznych, jajach, szparagach, karczochach, itp. Wydaje się, że witamina B2 lub ryboflawina może obniżyć ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem tętniczym o określonym typie genetycznym.
 • Witamina B1 lub tiamina znajduje się głównie w łupinach zbóż, kiełkach pszenicy, drożdżach piwowarskich, wołowinie, wieprzowinie, orzechach i roślinach strączkowych. Witamina B1 lub tiamina jest niezbędna, aby Twój organizm mógł produkować energię ze składników odżywczych, głównie węglowodanów. Odgrywa on istotną rolę w regulacji poziomu glukozy (cukru) we krwi.

Jak działa A-cardin?

Jak działa A-cardin?

Jak widać, A-cardin jest bardzo wszechstronnym suplementem, ponieważ dostarcza składników odżywczych i elementów pochodzenia roślinnego, które okazały się skuteczne w normalizacji ciśnienia krwi.

Jest jednak kilka kwestii, o których należy pamiętać:

 • Suplement diety wykonany z naturalnych składników może nie mieć takiego samego wpływu na różne osoby.
 • Jeśli Twój stan odżywienia nie jest optymalny, suplementacja może nie być tak skuteczna.
 • Niektórzy ludzie mogą odnieść korzyści ze zmiany nawyków żywieniowych, aby włączyć do nich pokarmy bogate w potas, magnez i wapń w celu kontroli wysokiego ciśnienia krwi.
 • W tych przypadkach A-cardin może uzupełniać dietę.

www.acardin.pl

Efekty działania programu A-cardin mogą być wzmocnione przez niektóre wytyczne dotyczące zdrowego stylu życia

 • Pić 2 litry wody dziennie.
 • Zwiększ swoje spożycie wody i żywności bogatej w potas (pomoże Ci to pozbyć się zatrzymanych płynów). Potas znajduje się w bananach, kiwi, melonie, owocach cytrusowych, pomidorach, śliwkach, rodzynkach i morelach.
 • Jeść dwie porcje dziennie niskotłuszczowych produktów mlecznych lub innych źródeł wapnia (nasion sezamu, maku, ciemnozielonych warzyw liściastych itp.).
 • Ćwiczenie . Jeśli to możliwe, włączyć ćwiczenia aerobowe, takie jak spacery, jogging, jazda na rowerze, pływanie, itp.
 • Należy unikać spożywania słonej żywności i soli stołowej.
 • Zmniejszyć wagę, jeśli masz nadwagę

Opinie A-cardin i recenzje z forum

Na stronie producenta możemy znaleźć komentarze i opinie osób, które już wzięły udział w programie A-cardin. Większość użytkowników twierdzi, że A-cardin pomogło im poczuć się lepiej i że byli w stanie kupić go po specjalnej cenie.

Przyjmując A-cardin jako część leczenia, które obejmuje dietę bogatą w owoce i warzywa, jak również plan ćwiczeń aerobowych, byli w stanie poczuć się lepiej i poprawić swoje zdrowie poprzez regulację poziomu ciśnienia krwi.

Większość użytkowników A-cardin, zarówno na stronie internetowej, jak i na forach poświęconych zdrowemu trybowi życia i suplementacji, dochodzi do wniosku, że A-cardin było dobrym wyborem, za niską cenę i że nie powodowało u nich żadnych skutków ubocznych.

Cena i gdzie kupić A-cardin?

Cena i gdzie kupić A-cardin? allegro ceneo opinie skład apteka

A-cardin należy zakupić online za pośrednictwem strony internetowej producenta. Chociaż podobne suplementy można otrzymać z aptek, Allegro lub Ceneo, należy pamiętać, że nie wszystkie z nich mają gwarancję zaufania i pieczęć wskazującą, że jest to produkt zatwierdzony przez organy regulacyjne.

www.acardin.pl

Oryginalne suplementy, takie jak A-cardin, są rygorystycznie testowane przed wprowadzeniem na rynek, więc prawdopodobieństwo wystąpienia nietolerancji lub skutków ubocznych spowodowanych przez wypełniacze, aromaty lub kolory, jest prawie zerowe.Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi:

Czy istnieją skutki uboczne lub przeciwwskazania?

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej producenta, A-cardin nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Należy jednak mieć świadomość, że jak każdy suplement diety, A-cardin może być przeciwwskazany w niektórych przypadkach. Należy unikać stosowania leku A-cardin, jeśli pacjentka ma problemy z wątrobą lub nerkami, jest w ciąży lub karmiąca piersią.

Jak stosować A-cardin?

A-cardin jest dostępny w butelkach po 20 kapsułek po 500 mg każda. Zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki dwa razy dziennie.

Należy pamiętać, że stosowanie A-cardin nie zastępuje żadnych leków ani zabiegów, dlatego w przypadku przyjmowania leków, takich jak diuretyki, należy skonsultować się z lekarzem.


Co to jest wysoki cholesterol?

Wysoki poziom cholesterolu, medycznie nazywany hipercholesterolemią, może być częścią szerszej choroby zwanej hiperlipidemią, która występuje wtedy, gdy we krwi znajduje się zbyt wiele lipidów (tłuszczów, takich jak trójglicerydy i cholesterol).
Konkretnie, kiedy masz wysoki poziom cholesterolu, oznacza to, że w krwiobiegu jest zbyt dużo złego cholesterolu (LDL), a może za mało dobrego cholesterolu (HDL).

Cholesterol jest miękką, woskowatą substancją wykonaną w wątrobie i transportowaną we krwiobiegu, gdzie jest potrzebny do zdrowego funkcjonowania komórek oraz do produkcji hormonów lipidowych i żółci potrzebnych do trawienia. Jednakże niektóre pokarmy, które spożywamy, szczególnie produkty pochodzenia zwierzęcego, zawierają cholesterol w diecie, który może dodać do ilości cholesterolu znajdującego się w krwiobiegu.

Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, może to prowadzić do gromadzenia się tłustych osadów w ścianach twoich tętnic, powodując w końcu powstawanie blaszek miażdżycowych, które mogą powodować stwardnienie i zwężenie twoich tętnic.

Wysoki poziom cholesterolu jest chorobą przewlekłą, która wymaga długotrwałego leczenia, aby uniknąć poważnych komplikacji zdrowotnych, takich jak zawał serca i udar mózgu.

Skąd wiesz, że masz wysoki poziom cholesterolu?

Choroba niedokrwienna serca
Skąd wiesz, że masz wysoki poziom cholesterolu?

Ludzie z wysokim cholesterolem zazwyczaj nie mają żadnych objawów, aby dać im znać, że ich poziom cholesterolu jest podwyższony.
Dlatego ważne jest, aby lekarz sprawdził poziom cholesterolu, szczególnie jeśli masz któryś z poniższych czynników ryzyka:

 • cierpisz na chorobę wieńcową lub miałeś wcześniejszy atak serca lub udar mózgu
 • Historia rodzinna wysokiego cholesterolu lub innych hiperlipidemii
 • Dieta wysokotłuszczowa (szczególnie jeśli jesz dużo czerwonego mięsa, twardych tłuszczów, takich jak masło, lub smażonej żywności)
 • Nadwaga lub otyłość
 • Siedzący tryb życia/nieaktywność fizyczna
 • Palenie tytoniu
 • Wiek (szczególnie jeśli jesteś kobietą po menopauzie)
 • Nadciśnienie tętnicze, cukrzyca lub choroby nerek
 • Częste i nadmierne spożycie alkoholu

Ponieważ wysoki poziom cholesterolu może powodować chorobę wieńcową, u niektórych osób z wysokim poziomem cholesterolu mogą wystąpić objawy takie jak dusznica bolesna (ból w klatce piersiowej lub dyskomfort), duszność oraz zimne ręce i stopy.

Jak się mierzy poziom cholesterolu?

Zaleca się, aby lekarz lub pracownik służby zdrowia rutynowo kontrolował poziom cholesterolu (przynajmniej co cztery do sześciu lat, jeśli pacjent ma 18 lat lub więcej i przynajmniej raz w wieku od sześciu do 17 lat). Jeśli pacjent ma ponad 40 lat lub występują u niego jakiekolwiek czynniki ryzyka wystąpienia wysokiego poziomu cholesterolu, lekarz zaleci bardziej regularne badania.

Prawdopodobnie lekarz będzie musiał wykonać badanie krwi zwane panelem lipidowym, aby zmierzyć poziom cholesterolu. Musisz pościć – nie jeść ani nie pić niczego, z wyjątkiem wody – przez dziewięć do 12 godzin przed pobraniem krwi do badania, które wykaże ilość następujących składników we krwi.

Jakie są różne rodzaje cholesterolu?

 • Cholesterol całkowity: Obejmuje on zarówno cholesterol lipoprotein o niskiej gęstości (LDL), jak i cholesterol lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL).
 • Cholesterol LDL: Jest to główne źródło gromadzenia się cholesterolu i miażdżycy w tętnicach i dlatego jest znany jako „zły cholesterol”.
 • HDL cholesterol: HDL pomaga usuwać LDL cholesterol z twoich tętnic i dlatego jest znany jako „dobry cholesterol”.
 • Non-HDL: Ta wartość jest obliczana przez odjęcie poziomu HDL od całkowitego cholesterolu. Liczba ta zawiera ilość LDL i innych typów cholesterolu (takich jak VLDL lub „bardzo niska gęstość lipoprotein”) obecnego w krwiobiegu.
 • Triglicerydy: Jest to kolejna forma tłuszczu we krwi, która, jeśli jest podwyższona, zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca.
 • Lipoproteina, LDL jest wytwarzana w wątrobie i składa się z cholesterolu dołączonego do białka. Białko to umożliwia transport cholesterolu z wątroby we krwi do miejsca, gdzie jest on potrzebny. HDL, z drugiej strony, jest cząsteczką transportera, która zbiera cholesterol z komórek i zwraca go do wątroby, która ma zostać rozbita.

Jak liczy się poziom cholesterolu?

Zdrowy poziom cholesterolu jest specyficzny dla Twojego wieku i płci, jednak ogólnie rzecz biorąc, zdrowy poziom lipidów we krwi jest pobierany jako:

 • Całkowity poziom cholesterolu poniżej 5 mmol/l
 • Poziom cholesterolu LDL niższy niż 3 mmol/l
 • Poziom cholesterolu HDL większy niż 1,2 mmol/l dla kobiet i 1,0 mmol/l dla mężczyzn
 • Wynik triglicerydów mniejszy niż 1,7 mmol/l

Co powoduje wysoki poziom cholesterolu?

Według Heart and Stroke Foundation of South Africa około co czwarty dorosły mieszkaniec RPA ma wysoki całkowity poziom cholesterolu, podczas gdy 30 % ma wysoki poziom LDL, a 50 % niski HDL.

Do głównych czynników ryzyka wystąpienia wysokiego poziomu cholesterolu należą: istniejąca choroba układu krążenia lub udar mózgu, rodzinne występowanie wysokiego poziomu cholesterolu lub hiperlipidemii, nadwaga, dieta wysokotłuszczowa, brak aktywności fizycznej, palenie tytoniu, starszy wiek, historia niektórych przewlekłych chorób metabolicznych – zwłaszcza nadciśnienia i cukrzycy – oraz nadmierne spożycie alkoholu.

Jakie są czynniki ryzyka wysokiego cholesterolu?

 • Wpływy genetyczne: Specyficzne geny kontrolują metabolizm cholesterolu i wysoki poziom cholesterolu mogą być zatem dziedziczone. Niektórzy ludzie mają wysoki poziom cholesterolu z powodu stanu genetycznego zwanego rodzinną hipercholesterolemią.
 • Dieta wysokotłuszczowa: Tłuszcze nasycone i trans są rozkładane na poziom cholesterolu LDL w wątrobie. Dieta w tych tłuszczach zwiększa całkowity poziom cholesterolu i LDL. Tłuszcze nasycone występują w szczególności w czerwonych mięsach i tłuszczach twardych, takich jak masło. Występuje w twardych produktach mlecznych, skórze kurczaka, śmietanie, oleju kokosowym i żywności smażonej.
 • Nadwaga lub otyłość: Jeśli masz nadwagę, jest bardziej prawdopodobne, że masz wyższy poziom triglicerydów i LDL i niższy poziom HDL.
 • Brak aktywności fizycznej: Jeśli nie jesteś aktywny fizycznie, twoja ilość dobrego cholesterolu, HDL, ma tendencję do spadku. Powoduje więcej LDL do gromadzenia się w naczyniach krwionośnych.
 • Palenie tytoniu: Substancje chemiczne zawarte w dymie tytoniowym (w tym nikotyna) uszkadzają naczynia krwionośne i zwiększają miażdżycę. To zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru mózgu.
 • Wiek: Poziom cholesterolu wzrasta wraz z wiekiem zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Jednakże kobiety po menopauzie doświadczają wyższego poziomu LDL, gdy poziom estrogenów zaczyna spadać.
 • Estrogen jest hormonem, który kontroluje menstruację i płodność w okresie rozrodczym kobiet. Estrogen chroni przed LDL, ponieważ zwiększa poziom HDL. Stosowanie niektórych form hormonalnych doustnych lub wstrzykiwanych środków antykoncepcyjnych może również zwiększać poziom cholesterolu u kobiet.
 • Choroby przewlekłe: W przypadku niektórych chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie lub choroby nerek, istnieje większe ryzyko wystąpienia wysokiego poziomu cholesterolu. Metabolizm lipidów zmienia się, a poziom cholesterolu wzrasta.
 • Alkohol: Nadmierne spożycie alkoholu uszkadza serce i naczynia krwionośne. Zwiększa również bezpośrednio zwiększa ilość trójglicerydów i cholesterolu we krwi.

www.acardin.pl

A-cardin - opinie - skład - cena - gdzie kupić?


https://pl.wikipedia.org/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/